Mučení

Kruté dějiny lidstva

Teorie

Bylo by dobré vyjasnit si vztah tohoto webu k takzvanému "BDSM".

Tradiční mučení je myšleno jako brutální trestání (trest, získání informací, sadistické sklony a potěšení mučitele). BDSM je souhrn sexuálních praktik založených na dobrovolnosti oběti, která dochází (alespoň částečně) sexuálního uspokojení, popř. je jí dobře zaplaceno.

BDSM tedy za MUČENÍ považovat NELZE!

Kat (popravčí, mistr ostrého meče) je člověk, který vykonává popravy lidí odsouzených k trestu smrti. Mučil i odsouzené nebo vymáhal přiznání naobžalovaných. Ve středověku měla města své katy, kteří vykonávali "hrdelní právo". Při práci mu pomáhali jeho pacholci. Často si je také půjčovali za úplatu z jiných měst. Vedle povolání kata vykonávali ještě další věci, jako např. pohodného (rasa - odklízení pošlých zvířat) či úklid stok.

Posledni komentare
22.12.2010 23:18:34: To je velky omyl a poplatnostlidem. V našich dějinach.Popravčí mistři nepoužívali zádné kápě nepouži...
 
WEB O MUČENÍ A KRUTOSTI. Autorská práva: Kopírování textů bez mého vědomí zakázáno. Texty píšu (výjimky uvedeny), obrázky se snažím vybírat z těch volně šiřitelných. Pište na e-mail.