Mučení

Kruté dějiny lidstva

Techniky mučení

Oslí hřbet

Oslí hřet, trestná koza, osel koza, hřet, ostrý osel... Mnoho názvů pro jediný způsob extrémně nepříjemného mučení.

Technika spočívala na faktu, že zaostřený hřbet bude vlivem vlastní váhy (a přídavných závaží) působit na rozkrok velkým tlakem. I toto mučení mělo svoji jemnější podobu. Prosté sedění, bez závaží a svázání. Nicméně nebylo moc efektivní a působilo spíš nepříjemně.
Silnější forma obnášela přídavná závaží na nohách, svázání do nepříjemné polohy. Zde docházelo k silným podlitinám a zhmožděninám. Při obzvlášť těžkém závaží i podvrtnutím kotníků, ztrátou citlivosti chodidel.

Nejbrutálnější formou (a také nejvíce oblíbenou) bylo všechno předchozí zkombinované s "přejížděním" odsouzeného chudáka napříč hřbetu. Tržné rány, třísky na mimořádně citlivých místek byly to nejmenší, obvykle docházelo k mnohačetným zlomeninám pánevních kostí a trvalým defektům na chůzi. Mezi mučiteli by oblíbené úsloví "Osel má ostrý hřbet!". Jestli bylo oblíbené i mezi obětmi, se historické prameny nezmiňují.

Poslední komentáře
25.07.2018 17:27:34: ja mam doma dreveneho spanielskeho osla obcas si na nom posedim bezne vydrzim 30min a to uz po 20min...
07.06.2016 22:35:54: Podle mého názoru Se mýlíte. Jsem si jistý. Pojďme diskutovat. Napište mi do PM. :-P nove pujcky ihn...
07.06.2016 21:26:01: Nelíbilo se mi to... :-! nebankovní pujcky online semily
07.06.2016 18:11:15: V гониво 8-O online pujcka pred výplatou holešov
 
WEB O MUČENÍ A KRUTOSTI. Autorská práva: Kopírování textů bez mého vědomí zakázáno. Texty píšu (výjimky uvedeny), obrázky se snažím vybírat z těch volně šiřitelných. Pište na e-mail.