Mučení

Kruté dějiny lidstva

Techniky mučení

Španělská bota

Španělská bota je název pro tento brutální mučící nástroj. V podstatě je to upravený lis "ergonomického" tvaru. Odsouzenému se nasadila (většinou) na lýtko. Postranní šrouby se poté pomalu utahovaly, bodce a hrboly na vnitřní straně způsobovaly zhmožděniny, deformace kůže a obtížně se hojících zraněních bérce. Při silnějsím utažení se již lámaly kosti. Někdy se nechávaly lámat několikanásobně zatloukáním ostrých klínu šikmo pod okraj nasazené boty.
Španělská bota patří nezi nejbrutálnější techniky mučení a způsobovala trvalé následky. Nezřídka se i vinou infekce nebo vykrvácením umíralo. Pokud měl dotyčný chudák tolik štěstí a přežil, čekal ho velice obtížný a nuzný život. Nebyl přijat zpět do rodiny, nemohl jako chromý obdělávat půdu a sám se těžko uživil.

Fyzické důsledky známe. Tento druh mučení ovšem vyvolává silné a celoživotní trauma. Pokud byl člověk do této těžké a "značně nepohodlné" boty zavřen po dlouhou dobu v temné cele, mohl se jednoduše zbláznit.

Žádné komentáře
 
WEB O MUČENÍ A KRUTOSTI. Autorská práva: Kopírování textů bez mého vědomí zakázáno. Texty píšu (výjimky uvedeny), obrázky se snažím vybírat z těch volně šiřitelných. Pište na e-mail.