Mučení

Kruté dějiny lidstva

Techniky mučení

Trhání masa

Samotné trhání masa z těla kleštěmi nebylo považováno za primární cíl potrestání. Tyto metody se používaly ke zpřísnění již stávajícího trestu – za účasti veřejnosti. Obvyklým trestem za vraždu ve středověku bylo známí kolem, stětí popřípadě některý jiný způsob. Trhání masa se používalo, vraždil-li dotyčný obzvlášť nechutným a bestiálním způsobem, nebo jinak „povznesl“ čin vraždy na vyšší úroveň.

 


Katovi holomci obvykle nažhavili kleště a donesli je na popraviště. (tvar kleští přesně neznám, odhaduju, že musely být zaostřené s ploškami, aby najednou vytrhly celý kus a ne jen rozdrásaly kůži). Kat pak před samotnou exekucí rychlými trhavými pohyby odsouzeného rozdrásal.


Obvykle se trhalo maso z prsou nebo z boků. (o trhání genitálií nevím) Aby odsouzený hned nevykrvácel, po exekuci mu kat rány „vypálil“ žhavým železem. Rozhodně to nebylo projevem lidskosti, odsouzený musel poté ještě vydržet do samotného výkonu usmrcení.


Poznámka: Ilustrační obrázek tak docela neodpovídá technice popsané výše, ale lepší jsem nenašel. Berte ho s rezervou.

Poslední komentáře
07.06.2016 20:38:45: Navštívila pozoruhodnou myšlenku [:tired:] trh poptávka půjček
24.07.2014 08:33:21: Něco jiného je trhání masa , něco jiného je svlékání kůže a něco jiného je 100 řezů. Ovšem vše je za...
14.06.2010 15:02:17: Nešlo o trhání masa jako takové, ale spíš o odřezávání. Např. kůže na zádech. Nařízla se tak aby byl...
 
WEB O MUČENÍ A KRUTOSTI. Autorská práva: Kopírování textů bez mého vědomí zakázáno. Texty píšu (výjimky uvedeny), obrázky se snažím vybírat z těch volně šiřitelných. Pište na e-mail.