Mučení

Kruté dějiny lidstva

Techniky mučení

Železná panna

Železná panna je považována za jeden z drsnějších mučících nástrojů. Základem je železná (popř. dřevěná) vnější kontrukce, která se podle potřeby dala otevírat a zavírat. Základním prvkem působení bolesti jsou železné ostny umístěné ve výšce trupu.
Železné panny měly dvě "verze":

A) Mučící panna. Ostny měly kratší délku a nebyly v přímém kontaktu s lidský tělem. Odsouzený chudák musel stát pořád vzpřímeně, jinak riskoval nabodnutí na ostny a zranění. Po třech dnech v železné panně byl tak vyčerpaný stáním (+ hladověním, žízněním), že odkýval cokoliv. V horní části byl ponechán otvor pro hlavu, kterými katovi holomci kontrolovali, jestli chudák ještě žije, nebo se vrhl proti ostnům. Mučení mohlo být zostřeno umístěním panny do tmavé komory (nedostatek vnějších podnětů - jen bolest a vyčerpání = zbláznění)


B) Smrtící panna. Méně používaná verze, protože tento způsob popravy byl značně neefektivní. Spíš působí odstrašujícím dojmem. Vnitřní prostor je značně menší, ostny delší. Odsouzen byl dovnitř "vhozen" a okamžitě probodnut zavřenými zostnatělými bodci. Přesto tato smrt trvala několik desítek minut (ostny srdce neprobodly) a byla extrémně bolestivá a krutá. Děsivý řev v tak malém uzavřeném prostoru ze železa vydával charakteristický zvuk, který byl i mučitelům nepříjemný. Další nepříjemností pro personál bylo vytažení mrtvoly a vyčištění panny od krve (aby nezrezla).

Poslední komentáře
07.06.2016 18:26:59: Fikce :-D okamzita pujcka
16.06.2015 16:43:26: není treba vremena) :-) rychla nebankovni pujcka pro kazdeho
16.06.2015 13:14:14: Ano... Nám ешо daleko do takového... :-) pujcka schvaleni online
30.03.2014 09:31:18: Podle historiku se zelezna panna nikdy jako mucidlo nepouzivala; jedna se o vymysl z doby romantismu...
 
WEB O MUČENÍ A KRUTOSTI. Autorská práva: Kopírování textů bez mého vědomí zakázáno. Texty píšu (výjimky uvedeny), obrázky se snažím vybírat z těch volně šiřitelných. Pište na e-mail.