Mučení

Kruté dějiny lidstva

Techniky mučení

Palečnice se řadí do skupiny "mírnějších" nástrojů práva útrpného. Je to v podstatě upravený šroubový lis, který se nasazoval na prsty (ruky nebo nohy) a utahováním šroubů je drtil. Pro zostření trestu byl vnitřní povrch palečnic osazen bodci.
Posledni komentare
31.07.2010 08:12:05: ked mam tu 80kg tyc na prstoch na nohach ud mi stoji silene je to dobre na impotenci a zena sa od bo...
27.12.2009 13:07:17: Tak proc si to vubec zkusel?
10.05.2009 22:52:11: ja som sam mal 80kg tazku zeleznu tyc na prstoch na nohach hodinku nedalo mi skusit ako to boli a po...
Španělská bota je název pro tento brutální mučící nástroj. V podstatě je to upravený lis "ergonomického" tvaru. Odsouzenému se nasadila (většinou) na lýtko. Postranní šrouby se poté pomalu utahovaly, bodce a hrboly na vnitřní straně způsobovaly zhmožděniny, deformace kůže a obtížně se hojících zraněních bérce. Při silnějsím utažení se již lámaly kosti. Někdy se nechávaly lámat několikanásobně zatloukáním ostrých klínu šikmo pod okraj nasazené boty.
Bičování (mrskání) je oblíbený trest běžně používaný od starověku do moderní doby.

K výkonmu tohoto trestu se používá speciální nástroj: bič. Bývá spletený z mnoha kožených řemínků, občas pro zpřísnění trestu opatřených na konci ostrými kovovými háčky.
1  
2  
 
WEB O MUČENÍ A KRUTOSTI. Autorská práva: Kopírování textů bez mého vědomí zakázáno. Texty píšu (výjimky uvedeny), obrázky se snažím vybírat z těch volně šiřitelných. Pište na e-mail.