Mučení

Kruté dějiny lidstva

Techniky poprav

Dekapitace

Dekapitace neboli "useknutí hlavy" je považován za jeden z nejstarších a nejbrutálnějších způsobů usmrcení člověka. Odsouzený při něm klečí v pozici s vystrčenou hlavou a kat (popravčí) dlouhým šikmým sekem (nebo svislým) utíná hlavu v oblasti krku. Obvykle vytryskne až dvoumetrový proud krve (viz obrázek).
Popravy utnutím hlavy mečem se poprvé objevily v lidské historii spolu s dokonalejšími a ostřejšími železnými a ocelovými zbraněmi. Ovšem první zmánky o masovým popravám tímto způsobem se datují do období křížových výprav, kdy byly desetitisícové zástupy muslimů hromadně popravovány useknutím hlavy, popř. upalováním (pozn. mám pocit, že to byla 3. křížová výprava, ale nevím a v podstatě je to jedno, vraždilo se tak po celých 100let) .


Poprava dekapitací měla jeden zásadní nedostatek: málokdy stačila jedna rána na utnutí hlavy. I při veřejných soudech a popravách, kdy měli kati nabroušené sekyry a meče, se stávalo, že odsouzenému nebyla hlava sťata napoprvé (špatný sek, malá síla, tupá zbraň, tuhý krk). Chudák tedy dožíval ještě několik sekund v extrémních bolestech, než skonal. Někdy se tohoto využívalo záměrně (odporné řezání hlav).

Pokud se chcete na tento materiál podívat na oficiálních stránkách, klikněte na odkaz. Je však nutná registrace. Nedoporučuju to však vidět nikomu a nepřijímám odpovědnost za jakékoliv citové újmy (zní to blbě, ale je to tak)

(materiál je umístěn na serveru www.rozzlobenimuzi.com a prosím ty, kteří toto video chtějí shlédnout, ať se řádně zaregistrují a pustí si ho v okně prohlížeče) nebo zde (zde)

Poslední komentáře
08.04.2017 18:01:56: smiley${1}
07.06.2016 21:42:57: Omlouvám se, že zasáhl... mám podobný situace. Je připraven pomoci. :-| pujcky brno sumavska
08.08.2015 18:25:21: fersmiley${1}
10.07.2014 09:07:23: Ovšem někdy to kat nemusel zvládnout, takže hlavu sekal na 3x krát.:
 
WEB O MUČENÍ A KRUTOSTI. Autorská práva: Kopírování textů bez mého vědomí zakázáno. Texty píšu (výjimky uvedeny), obrázky se snažím vybírat z těch volně šiřitelných. Pište na e-mail.