Mučení

Kruté dějiny lidstva

Techniky poprav

Nabodnutí na kůl

Nabodnutí na kůl je jedna z nejbrutálnějších a nejkrutějších forem usmrcení. Oběť je naražena na kůl a pověšena ve svislém směru. Vlastní vahou tak zaráží kůl dále do těla. Tato smrt může v případě, že je kůl šikovně nabodnut tak, aby se vyhnul životně důležitým orgánům, trvat celé dny.

Smrt nastává v důsledku poranění životně důležitých orgánů (rychlá smrt, lepší varianta), nebo vnitřním krvácením, dehydratací a udušením (pomalá strašlivá smrt, horší varianta).

Kůl se obyčejně nabodával mezi žebra (v případě mnoha obětí to bylo rychlejší) a chudák se zvedl do vzduchu na kůlu (ten byl obyčejně dlouhý přes 2 metry). Při pečlivějším výkonu trestu se kůl zabodával do genitálií nebo konečníku. Kat nalubrikoval konečník, nasadil kůl a kladivem zatloukl do hloubky asi 50cm, následně byl kůl postaven. Projel střevy, žaludkem, dýchací trubicí a vystoupil ústy (používaly se kůly se zaoblenějšími konci).

Historie tento trest v masovém měřítku zasazuje především do starověku, popř. středověku (do 17.století). Praktikoval se v Persii (Darius I., přes 3000 Babyloňanů najednou). Ve středověku mezi jeho nejčastější praktikovatele patří Ivan IV. Hrozný, kníže Vlado III. A další. Oblíbená byla v severských a pobaltských zemí.

Poslední komentáře
13.02.2013 20:45:10: Tohle bych nechal udělat těm hnusákům co znásilňují bezbranné děti
16.06.2011 15:16:25: Boha, to je šílené, čeho jsou někdy lidi schopní... smiley${1}
 
WEB O MUČENÍ A KRUTOSTI. Autorská práva: Kopírování textů bez mého vědomí zakázáno. Texty píšu (výjimky uvedeny), obrázky se snažím vybírat z těch volně šiřitelných. Pište na e-mail.