Mučení

Kruté dějiny lidstva

Techniky poprav

Smrt tisíci řezy

Kdekdo z mých kamarádů, kteří čtou tento blog se mě ptají, jaké mučení považuju na nejkrutější, nejděsivější, nejnelidštější a NEJBRUTÁLNĚJŠÍ.

Zde je. Na mé osobní stupnici má 6 hvězdiček z 5. Smrt tisíci řezy je tak krutý způsob mučení, že i se ti nejkrvežíznivější mučitelé obvykle zdráhali a ošívali splnit rozkaz svým nadřízených.
(císař Nero si právě v tomto mučení liboval, osobně říkal, že chce aby "obět cítila, jak umírá"). Jedinou omluvou pro Nerona bylo, že byl duševně nemocný, psychicky zdravý člověk by se z pohledu na vřeštícího člověka při plném vědomí s chybějícími součástmi těla nejspíš zbláznil (v lepším případě pozvracel).

Původně čínské mučení ling-čchi se používalo pouze v krajním případě za vraždy, nebo při vzpourách proti panovníkovi. Vězeň byl přivázán v dřevěné konstrukci z hrubých klád a vykonavatel trestu mu postupně odřezával z těla kousky masa.

Nejprve uřízl obě bradavky, poté kusy stehen, lýtek a hýždí. Následovaly obě uši, nos a prsty na nohou a rukou. Postupně se odřezávaly všechny končetiny a až když toho z oběti moc nezbylo (přesto byl stále naživu) bylo jí probodeno srdce a uříznuta hlava.


Toto mučení bylo občas obohaceno o prvky náhody. Když to okořením prvky ryzího cynismu, tak to fungovalo stejně jako loterie. Kat si místo jednoho nože vzal celý koš s nožíky. Na nich byl vždy štítek s názvem části těla. Vytáhnout si štítek s názvem "srdce" nebo "krk" bylo jako vyhrát jackpot. toho občas využívali příbuzní, když podplatiti kata, aby na všechny nože nadepsal srdce, nebo aby vytáhl ten "správný".

Poslední komentáře
07.06.2016 21:06:34: četl o етом ještě dlouho :-P rychlá online půjčka do výplaty
09.07.2011 13:35:02: Ve středověku tě přivázali zády na stůl a položili na břicho hrnec. V hrnci byla krysa. Pak ten hrn...
27.03.2011 16:23:16: Tak tohle je jednoznačně nejhorší způsob popravy... Viděla jsem dokonce jedno video, kde byly desítk...
 
WEB O MUČENÍ A KRUTOSTI. Autorská práva: Kopírování textů bez mého vědomí zakázáno. Texty píšu (výjimky uvedeny), obrázky se snažím vybírat z těch volně šiřitelných. Pište na e-mail.