Mučení

Kruté dějiny lidstva

Techniky poprav

Ukamenování

Poprava ukamenováním je způsob vykonání exekuce, kdy dav hází kameny na svázané oběti zabalené v dlouhém prostěradle často zahrabané v zemi. Oběť strašně trpí, není schopna se přilétajícím kamenům bránit. Jelikož vrhané kameny mívají takové rozměry, aby oběť hned neusmrtily nebo naopak jí moc neublížily, bývá smrt dlouhá a mimořádně krutá. Přirozeně záleží na tom, kam dav dotyčného chudáka trefí. Většinou oběť umírá na poranění mozku, zástavu dýchání, vnitřní krvácení, úrazový a psychický šok nebo kombinaci výše uvedených zranění.

Davový efekt působí anonymitu případného vraha, nelze přesně označit konkrétního člověka. Kamenující jsou de facto nepostižitelní.

Historie trestu ukamenování sahá hluboko do minulosti. V Bibli jsou zmínky o kamenování světců (Saulovo napravení). Můžeme se pokusit tyto činy omluvit tím, že se odehrály velice dávno. Nicméně v méně vyspělých zemích uplatňujících radikální islámské právo šaría se ukamenování praktikuje dodnes. Nejradikálnější země jsou Irán a Nigérie.

Ukamenování jako trest se s oblibou praktikuje proti nevěrným ženám. Slovo „nevěrná“ je zde použito se značným cynismem – znásilní-li někdo ženu, pak je vina tato žena, násilník nikoli. Ona, podle západního práva nevinná a poškozená je svázána, zakopána po ramena do země a ukamenována šíleným davem.

Žádné komentáře
 
WEB O MUČENÍ A KRUTOSTI. Autorská práva: Kopírování textů bez mého vědomí zakázáno. Texty píšu (výjimky uvedeny), obrázky se snažím vybírat z těch volně šiřitelných. Pište na e-mail.